Star Wars: Ewoks
Евоків або Івокі (якщо переводити по звучанню), мультсеріал для дітей, який був створений LucasFilm після двох фільмів про цих дрібних і волохатих сабжей. Всього було знято 35 серій в 2-х сезонах, з яких тільки 8 було перевидано на касетах. Причому ці 8 були взяті тільки з першого сезону, що підштовхує до питання: "Чого ж такого назнімали у другому сезоні, що ні одна серія з нього не була перевидана?". Що ж, розглянемо це більш детально.
Почнемо з того, що в першому сезоні серії тривали близько 20 хвилин, проти основної маси серій другого, довжина яких була 10-11 хвилин. Відповідно запхнути в такий термін повноцінний сюжет було практично неможливо. До того ж манера відтворення першого і другого сезону сильно відрізняється. Другий сезон став більш дитячий і дурний. Ну, про все по порядку.
Перший сезон:
Головними героями сезону стали Уікет - молодий івок, який хоче стати воїном, Тібо - юний шаман, учень Логрея, Кніса - дочка вождя Чірпи та Латара - егоїстична подруга Кніс і недосяжна любов Тібо. Так само в серіях часто з'являється вождь Чірпа, шаман Логрей і Паплу - більш дорослий івок, який часто приходив поваляти дурня до основної четвірці івоков.
У свою чергу на село івоков постійно ведуть нападки дулоки - яким набридло жити на болоті і вони не проти захопити їх село, і тулгарская відьма Мораг - яка не залишає надію відняти у Логрея "Сонячну зорю" - артефактний камінь, що володіє величезною силою. У серіях зрідка з'являються і інші раси, але в цілому перший сезон виглядає цілком непогано. Для дитячого мульта. І в порівнянні з другим.
Другий сезон:
Головні герої зведені в абсолют: Уікет отримав зашкалююче почуття власної важливості, яке вселило йому, що він нехріновий воїн; Тібо став прообразом Джа-Джа Бінкс в руках якого не те що магія, а й мочалка небезпечна штука; Кніса стала (?) Дуже порядною задроткой, однак це не заважає їй з хірургічною точністю кидати ласо; ну і Латара, яка стала просто тупим стервом.
Дулаки повернулися лише в двох серіях, зате в кожній серії з'явилася нова раса, в кожній другій - якийсь артефакт неймовірної сили, і в кожній четвертій хтось, хто хоче вкрасти "Сонячну зорю". Рас стало не те, що багато, а ЗАНАДТО багато. Настільки, що мімфи - трансформери-телепати з першого сезону, починають сприйматися нормально.
Артефакти теж можуть порадувати: кільце, що перетворює всіх в слухняних зомбі або плащ, одягнувши який можна перетворити все, до чого торкнешся в кристали. Виявилося, що на зміну сезонів на Ендорі впливають не повороти планети навколо зірки, а чотири місцеві божка зі своїм "Скіпетром сезонів". Джедайськи і ситскі артефакти нервово курять в стороні...
Про наявність у Логрея "Сонячної зорі" знають трохи більше ніж всі. Навіть за межами Ендора. А, ну крім Палпатина, інакше б у "Поверненні джедая" Соло з Чуї знайшли б село з зашашличенними блискавками івоками. Даний артефакт розкриває всі свої можливості, але івоки занадто добрі, щоби ними користуватися, а їх вороги занадто тупі для цього.
В цілому якщо в першому сезоні є і смішні моменти, і молодшому поколінню ЗВ-шників його можна глянути, то другий сезон не вдався. Його можна дивитися тільки як альтернативу Star Wars: Holliday Special.