Субота, 06.03.21, 16:39
Вітаю Вас Шпигун | RSS

Проходження

Як такого проходження цієї гри нема, оскільки кожна партія є унікальна. Кожен з гравців має 16 шахових фігур: вісім пішаків, дві тури, два коня, два слона, ферзь та король. Гравці роблять ходи по черзі, один за одним. Під час кожного ходу гравець може перемістити лише одну фігуру. Виключенням є рокіровка - спільний хід турою та королем. Гру розпочинає той з гравців, що грає фігурами Альянсу. При переміщенні своєї фігури на клітину зайняту фігурою суперника, фігура суперника знімається з дошки. Ціль гри: поставити мат чужому королю.
 
Фігури
 
Pawn
 
Пішак - пересувається лише вперед по вертикалі. Перший хід пішак - Альянсу з другої, а Імперїї з сьомої горизонталі - може зробити одразу на дві клітини, перестрибнувши через третю або шосту горизонталь. З усіх інших горизонталей пішак може пересуватися лише на одну клітину вперед. Крім цього пішак може взяти будь-яку фігуру супротивника, що знаходиться попереду нього на відстані однієї клітини по діагоналі. Якщо пішак Альянсу досягнув восьмої горизонталі, або пішак Імперії - першої то він може перетворитися на королеву. Пішак може взяття на проході іншого пішака, тобто якщо пішак робить хід на дві клітинки та при цьому перестрибує через клітинку, яку атакує пішак супротивника, він може бути взятий на наступному ході пішаком супротивника. При цьому пішак супротивника пересувається на клітинку, через яку перестрибнув пішак.
 
 
Rook
 
Тура (або Вежа) - пересувається на будь-яку кількість клітин по вертикалі, або горизонталі. Також може приймати участь у рокіруванні.
 
 
Knight
 
Кінь — єдина фігура у грі, яка може перестрибувати через інші фігури - свої та суперника. Хід конем схожий на літеру "Г". Кінь пересувається на одну клітинку по вертикалі та дві по горизонталі, або навпаки - на дві по вертикалі, та одну по горизонталі у будь-якому напрямку.
 
 
Bishop
 
Офіцер (або Слон) - пересувається на будь-яку кількість клітин по діагоналі.
 
 
Queen
 
Ферзь (або Королева) — пересувається на будь-яку кількість клітин по вертикалі, горизонталі або діагоналі.
 
 
King
 
Король - пересувається на одну клітину по вертикалі, горизонталі або діагоналі. Спеціальний хід рокірування виконується королем і турою. Цей хід можливий за виконання двох умов: король та тура до цього жодного разу не ходили, король та тура до та після виконання рокірування не повинні перебувати під атакою фігур суперника та інші фігури не повинні стояти на їх щляху. Рокірування виконується так: король пересувається по горизонталі на дві клітини. Тура після цього встановлюється на клітинку, через яку перестрибнув король під час пересування.
 
 
Шах - становище під час якого король того гравця, чия черга робити хід знаходиться під атакою фігур суперника.
Мат - шах, від якого не має захисту. Гравець, який поставив мат королю суперника виграє партію.
Пат - становище, коли жодна з фігур того гравця, чия черга робити хід не може зробити хід дозволений правилами. Після встановлення на шахівниці пату партія оголошується нічиєю.
 
© Big Erny
Форма входу
Меню сайту
База даних
Категорії розділу
Пошук по сайту
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


  • Сьогодні нас відвідали:

  • Наш баннер
    Друзі сайту
    Все о космических вселенных
    Наша планета